O przedszkolu

„Nasze przedszkole – placówką otwartą na potrzeby dzieci i rodziców, promującą aktywność twórczą i edukację ekologiczną”

Przedszkole Gminne w Chotomowie rozpoczęło swoją działalność w 2008r. Budynek przedszkola usytuowany jest z dala od ulicznego zgiełku, a bogata roślinność w postaci wielu gatunków drzew, krzewów tworzy specyficzny klimat. Placówka mieści się w wolno stojącym, dużym, parterowym budynku. Jego atutem jest położenie z dala od ruchliwej ulicy w pobliżu lasu. Ogród przedszkolny jest wyposażony w przyrządy do ćwiczeń i zabaw na świeżym powietrzu.

Placówka posiada 7 sal dydaktycznych wyposażonych w atestowane, nowoczesne meble dostosowane do wzrostu dzieci. Przy pięciu znajduje się łazienka. Wszystkie sale przedszkolne posiadają zestawy pomocy dydaktycznych, gier, plansz, zabawek oraz zorganizowane są kąciki tematyczne  np. kącik do obserwacji przyrodniczych, kącik czytelniczy itp.

W przedszkolu zatrudniona jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna – nauczyciele wychowania przedszkolnego, a także specjaliści: logopeda, pedagog – terapeuta oraz psycholog. Opiekę nad dziećmi w każdej grupie sprawuje dwóch nauczycieli i woźna oddziałowa, w trzylatkach dodatkowo zatrudniona jest pomoc nauczyciela.

Posiłki dla dzieci przygotowywane są w przedszkolnej kuchni, ze świeżych, codziennie dostarczanych produktów, zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.