Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka

Data: 04.10.2020 r., godz. 08.00    74
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w legionowskiej bibliotece.
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w legionowskiej bibliotece. Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka.

Warto zatem udać się do legionowskiej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem choć jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie cały czas zaprasza do odbierania wyprawek z bieżącej edycji kampanii. Wyprawki na start dla dzieci urodzonych w latach 2014-2017 wydawane są przy stanowisku wypożyczalni.

Włączając dzieci do akcji (i jednocześnie, pośrednio, rodziców) legionowska biblioteka przypomina, że czytanie od najmłodszych lat jest bardzo ważne – i warto czytać razem!

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

źródło: Poczytalnia Legionowo