Chwalimy się :)

Data: 04.07.2022 r., godz. 12.00    493
#zabawasztuka #certyfikat
W roku szkolnym 2021/2022 Przedszkole Gminne w Chotomowie brało udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką”, który zakończył się 31 maja. Głównym celem projektu było propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Założeniem projektu było m.in. tworzenie warunków do twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy, wprowadzenie dzieci w świat sztuki, zapoznanie z wybranymi dziełami i ich twórcami, rozwijanie postawy twórczej dzieci z jej nieodłącznymi atrybutami tj. kreatywnością, innowacyjnością, zapoznanie z różnorodnymi technikami plastycznymi. Dzieci wraz z nauczycielami z naszego przedszkola zrealizowały większość zadań w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” m.in. brały udział w zorganizowanych zajęciach w plenerze z okazji Dnia Drzewa, wykonały „Kartonowe muzeum”, ćwiczyły spostrzegawczość podczas odkrywania ukrytych cyfr na obrazach Jaspera Johnsa, wykonały eksperymenty zainspirowane twórczością Wojciecha Fangora „Malowanie na mleku”, uzupełniały diagramy „Sudoku z Władysławem Ślewińskim”- gry logiczne, wykonały „Obrazy malowane nożyczkami” wg H. Matisse, piękno i harmonia przy użyciu nożyczek i kolorowego papieru/gazet, tworzyły kolorowe mandale, a także prace plastyczne według „Edukacji przez ruch D. Dziamskiej” (kropki, kreski, owale, fale i spirale), lepiły z masy solnej, gliny, plasteliny. Projekt w naszym przedszkolu koordynowały pani Małgorzata Madeńska i Sylwia Krzyczkowska.