Szkolne Przygody Gangu Fajniaków

Data: 08.11.2020 r., godz. 08.00    858
#gangfajniakow
Dzieci z grupy Żabki realizowały temat związany z wodą i jej znaczeniem dla życia i przyrody z projektu ,,Szkolne Przygody Gangu Fajniaków" organizowanego przez sieć sklepów Biedronka. Celem zajęć było przede wszystkim zachęcanie do oszczędzania wody. Podczas zajęć dzieci pracowały z globusem, obserwowały eksperymenty, dowiedziały się wielu ciekawostek nt. wody w świecie przyrody. Wykonaliśmy eksperymenty:
  1. Ile wody jest na świecie ? Wspólnie ułożyliśmy 100 kartek , co oznaczało ilość wody na całym globie. Trzy kratki na ostatniej kartce oznaczało – wodę pitną, co miało zobrazować, jak mało wody może być wykorzystane w przyrodzie.
  2. Woda przyjmuje kształt naczynia
  3. Wędrująca woda
  4. Sprawdzaliśmy poziom wody w misce i w kubeczku – dowody na istnienie powietrza
  5. Zniknięcie wody – dowody na istnienie procesu parowania
Dzieci chętnie łączyły kolory i obserwowały efekty.
Ponadto czytaliśmy opowiadania ze zbioru „Gang Fajniaków i miasto marzeń”