Gminny Konkurs Recytatorski „Seweryn Krzysztof Topczewski dzieciom”

Data: 06.07.2021 r., godz. 14.00    1226
#konkurs #gminajblonna
Promowanie kultury żywego słowa wśród dzieci, wspieranie uzdolnień i oraz popularyzacja twórczości mieszkańca naszej Gminy to wielka radość i przywilej.
W Przedszkolu Gminnym w Chotomowie, 29.06.2021 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Seweryn Krzysztof Topczewski dzieciom” zorganizowanego przez placówkę w Chotomowie pod Patronatem Wójta Gminy Jabłonna Pana Jarosława Chodorskiego. Wraz z zaproszonymi gośćmi mieliśmy przyjemność uczestniczyć w cudownym i pełnym wzruszeń wydarzeniu - wysłuchać wierszy recytowanych przez dzieci oraz ogłosić zwycięzców i wyróżnionych w tym konkursie.

Poezja Mieszkańca naszej małej społeczności zaraża swoją wrażliwością literacką, rozwija nie tylko kreatywność i wyobraźnię naszych najmłodszych, ale także tych starszych.

Pan Seweryn Topczewski urodził w Miastku, ale całe swoje młodzieńcze życie spędził w Szczecinku. Wraz z żoną Katarzyną i trójką dzieci: Szymonem, Kornelią i Klaudią jest mieszkańcem Dąbrowy Chotomowskiej.

Pan Seweryn aktywnie uczestniczy i wspiera życie lokalnej społeczności:
• w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Chotomowie odbył się Jego Wieczór Autorski Stacja Chotomów.
• Napisał tekst na Orszak trzech króli Aby oddać mu pokłon, który został zainscenizowany 6.1.2020 w Parafii Wniebowzięcia NMP w Chotomowie.
• w grudniu 2020 roku ukazał się Jego debiutancki tomik „Słowa Słowa Słowa” objęty patronatem Wójta Gminy Jabłonna – Pana Jarosława Chodorskiego

W Gminnym Konkursie Recytatorskim „Seweryn Krzysztof Topczewski dzieciom” wzięło udział 16 uczestników. Jury w składzie: p. Seweryn Topczewski z rodziną, p. Monika Bagińska – dyrektor Przedszkola Gminnego w Chotomowie, p. Anna Przygoda – organizatorka konkursu recytatorskiego, p. Sylwia Piwowar – przedstawicielka Pana Wójta – Jarosława Chodorskiego rozstrzygnęli konkurs przyznając trzy miejsca w obydwu kategoriach oraz dziesięć wyróżnień. Jury brało pod uwagę nie tylko znajomość tekstów recytowanych wierszy, ale także walory artystyczne.
W kategorii wiekowej 3 – 4 latków zwyciężyła Hanna K. Drugie miejsce przypadło Rozalii Ch., a trzecią lokatę zajęła Anna G. Wyróżnienia otrzymali: Helena O., Iga S., Jakub K. – Z., Oliwia S., Tadeusz D., Zuzanna K., Aleksander P.
W kategorii wiekowej 5 – 6 latków pierwsze miejsce zajęła Lidia K., drugą lokatę zdobyła Matylda P., a trzecie miejsce przypadło Liwii M.
Wyróżnienia otrzymali: Hanna N., Maria I., Aleksander S.

Dla Pana Seweryna Krzysztofa Topczewskiego należą się serdeczne podziękowania za nieustające budowanie słowem wrażliwości na literaturę.

Gorąco dziękujemy Panu Wójtowi – Jarosławowi Chodorskiemu - za objęcie tego wydarzenia Patronatem oraz ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników naszego konkursu recytatorskiego.

Nauczycielom, Rodzicom kłaniamy się nisko za trud włożony w przygotowanie młodych ludzi do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Wszystkim Uczestnikom serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do uczestnictwa w innych konkursach organizowanych na terenie naszej gminy.