Grupa VII Żabki

Liczba odwiedzających: 726
Wychowawcy grupy:

 • Sylwia Krzyczkowska
 • Katarzyna Piotrowska

  Adres e-mail: zabki@przedszkolechotomow.pl  ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE NA MIESIĄC MARZEC

  TYDZIEŃ PIERWSZY: : OGRANICZAMY CUKIER, WIĘCEJ SIĘ RUSZAMY
  W pierwszym tygodniu miesiąca Żabki dowiedzą się, że jedzenie słodyczy prowadzi do otyłości oraz wywołuje wiele chorób. Będą zachęcane do podejmowania decyzji o zmianie nawyków żywieniowych i odpowiedzialności za swoje zdrowie. W tym tygodniu obchodzimy Dzień Pisarza. Dzieci utrwalą tytuły i treści popularnych bajek i baśni i będą wdrażane do obcowania z literaturą dziecięcą i słowem pisanym. Na koniec tygodnia porozmawiamy o pracy stomatologa z okazji jego święta. Poznamy zapis graficzny litery „J,j” oraz z cyfrą 7.

  TYDZIEŃ DRUGI: MUZYKA WOKÓŁ NAS
  W drugim tygodniu stycznia Żabki będą rozwijały zdolności uważnego słuchania utworów muzycznych, kształtowały poczucie rytmu i wrażliwości muzycznej, rozwijały kreatywną postawę poprzez improwizację ruchową do muzyki. Wzbogacą zasób słownictwa o znaczenie wyrazów: muzyk, nuty, pięciolinia itd. Poznamy postać Fryderyka Chopina i wysłuchamy jego utworów oraz Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Poznamy zapis graficzny litery „N, n”.

  TYDZIEŃ TRZECI: W MARCU JAK W GARNCU
  W kolejnym tygodniu Żabki będą rozmawiały o zmianach zachodzących w przyrodzie w związku ze zmianą pory roku. Zapoznają się ze zjawiskami pogodowymi występującymi wczesną wiosną. Zwrócimy uwagę na kaprysy marcowej pogody. Zapoznamy się z przysłowiem „W marcu jak w garncu”. W tym tygodniu dzieci będą uwrażliwiane na oszczędzanie wody – rozmowa w nawiązaniu do zbliżającego się święta wody oraz przypomnimy sobie, jak odpowiednio zachowywać się w lesie z racji zbliżającego się Dnia lasu.

  TYDZIEŃ CZWARTY: WIOSNA W PARKU, W OGRODZIE, NA POLU
  W kolejnym tygodniu dzieci będą świętować pierwsze dni wiosny. Będziemy śpiewać, tańczyć, bawić się przy piosenkach związanych z tematyką wiosenną, rozwijać zainteresowania przyrodnicze. Żabki nauczą się rozpoznawać, wskazywać i nazywać wybrane gatunki kwiatów wiosennych. Poznamy pracę ogrodnika oraz zapoznamy się z narzędziami ogrodniczymi i pracami wykonywanymi w ogrodzie i na polu wiosną. Poznamy zapis graficzny litery „C, c”.

  TYDZIEŃ PIĄTY: WIEJSKA ZAGRODA
  W tym tygodniu poznamy zwierzęta mieszkające na wiejskim podwórku. Zwrócimy uwagę na korzyści płynące z hodowli zwierząt. Poznamy też regionalne potrawy w związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Ponadto będziemy bawić się w teatr okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Poznamy zapis graficzny litery „K, k” oraz cyfry 8.  ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA MIESIĄC STYCZEŃ

  Tydzień 3
  • Grandparent’s Day – poznajemy dziadka i babcię.
  • Nauka piosenki „Grandma, grandpa”.
  • Opis babci i dziadka.
  • Utrwalenie słownictwa - metoda TPR.

  Tydzień 4
  • 4 season – poznajemy pory roku
  • Weather – pogoda zimą.
  • Zabawy ruchowe z wykorzystaniem poznanych piosenek – reagowanie na polecenia.