Grupa VII Żabki

Adres e-mail: zabki@przedszkolechotomow.pl

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE NA MIESIĄC MARZEC

TYDZIEŃ PIERWSZY: : OGRANICZAMY CUKIER, WIĘCEJ SIĘ RUSZAMY
    W pierwszym tygodniu miesiąca Żabki dowiedzą się, że jedzenie słodyczy prowadzi do otyłości oraz wywołuje wiele chorób. Będą zachęcane do podejmowania decyzji o zmianie nawyków żywieniowych i odpowiedzialności za swoje zdrowie. W tym tygodniu obchodzimy Dzień Pisarza. Dzieci utrwalą tytuły i treści popularnych bajek i baśni i będą wdrażane do obcowania z literaturą dziecięcą i słowem pisanym. Na koniec tygodnia porozmawiamy o pracy stomatologa z okazji jego święta. Poznamy zapis graficzny litery „J,j” oraz z cyfrą 7.

TYDZIEŃ DRUGI: MUZYKA WOKÓŁ NAS
    W drugim tygodniu stycznia Żabki będą rozwijały zdolności uważnego słuchania utworów muzycznych, kształtowały poczucie rytmu i wrażliwości muzycznej, rozwijały kreatywną postawę poprzez improwizację ruchową do muzyki. Wzbogacą zasób słownictwa o znaczenie wyrazów: muzyk, nuty, pięciolinia itd. Poznamy postać Fryderyka Chopina i wysłuchamy jego utworów oraz Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Poznamy zapis graficzny litery „N, n”.

TYDZIEŃ TRZECI: W MARCU JAK W GARNCU
    W kolejnym tygodniu Żabki będą rozmawiały o zmianach zachodzących w przyrodzie w związku ze zmianą pory roku. Zapoznają się ze zjawiskami pogodowymi występującymi wczesną wiosną. Zwrócimy uwagę na kaprysy marcowej pogody. Zapoznamy się z przysłowiem „W marcu jak w garncu”. W tym tygodniu dzieci będą uwrażliwiane na oszczędzanie wody – rozmowa w nawiązaniu do zbliżającego się święta wody oraz przypomnimy sobie, jak odpowiednio zachowywać się w lesie z racji zbliżającego się Dnia lasu.

TYDZIEŃ CZWARTY: WIOSNA W PARKU, W OGRODZIE, NA POLU
    W kolejnym tygodniu dzieci będą świętować pierwsze dni wiosny. Będziemy śpiewać, tańczyć, bawić się przy piosenkach związanych z tematyką wiosenną, rozwijać zainteresowania przyrodnicze. Żabki nauczą się rozpoznawać, wskazywać i nazywać wybrane gatunki kwiatów wiosennych. Poznamy pracę ogrodnika oraz zapoznamy się z narzędziami ogrodniczymi i pracami wykonywanymi w ogrodzie i na polu wiosną. Poznamy zapis graficzny litery „C, c”.

TYDZIEŃ PIĄTY: WIEJSKA ZAGRODA
    W tym tygodniu poznamy zwierzęta mieszkające na wiejskim podwórku. Zwrócimy uwagę na korzyści płynące z hodowli zwierząt. Poznamy też regionalne potrawy w związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Ponadto będziemy bawić się w teatr okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Poznamy zapis graficzny litery „K, k” oraz cyfry 8.

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA MIESIĄC STYCZEŃ

Tydzień 3
    • Grandparent’s Day – poznajemy dziadka i babcię.
    • Nauka piosenki „Grandma, grandpa”.
    • Opis babci i dziadka.
    • Utrwalenie słownictwa - metoda TPR.

Tydzień 4
    • 4 season – poznajemy pory roku
    • Weather – pogoda zimą.
    • Zabawy ruchowe z wykorzystaniem poznanych piosenek – reagowanie na polecenia.