RODO

RODO

Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (RODO)

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz   o przysługujących Państwu prawach z tym związanych: 

Administratorem danych osobowych jest:

Przedszkole Gminne w Chotomowie reprezentowane przez Dyrektora Przedszkola  - Monikę Bagińską

Obecnie Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (zgodnie z przepisami RODO)  w naszej placówce od dnia 25.05.2018r.  jest - Pan Aleksander Jaszczołt,

Podajemy dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych Osobowych, do którego należy zgłaszać ewentualne przypadki naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych:

numer telefonu: 505899819.

Informujemy, że:

1. Odbiorcami danych osobowych są wszyscy pracownicy Przedszkola Gminnego                      w Chotomowie adekwatnie do zakresu obowiązków.

2. Dane osobowe przetwarzane będą, w celu realizacji ustawowych i statutowych zadań Przedszkola i nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.

3. Dane osobowe przetwarzane będą w okresie niezbędnym do realizacji Państwa obsługi oraz  w zgodzie z wymogami prawa.

4. Okresy przechowywania danych poszczególnych kategorii regulują przepisy Ustawy Prawo Oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r. (Dz. U. 2017 r., poz. 59 z późniejszymi zmianami).

5. Przysługuje Państwu prawo do dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, modyfikacji, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych.

6. Przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych              w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem (jest to „prawo do bycia zapomnianym”). Można tego dokonać bezpośrednio w sekretariacie przedszkola.

7. Przysługuje Państwu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże w przypadku braku niektórych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Państwu wszystkich usług.

SPOTKANIE Z PISARKĄ HANNĄ NIEWIADOMSKĄ

Spotkanie z autorką poezji dziecięcej Hanną Niewiadomską         

We wtorek 29 maja w grupach: Żabki, Sówki i Jagódki miało miejsce spotkanie ze znaną autorką wierszy dla dzieci - Hanną Niewiadomską. Pani Niewiadomska czytała swoje wiersze, opowiadała o tym jak one powstają, bawiła się z dziećmi we wspólne poszukiwanie rymów, a na koniec wraz z przedszkolakami ułożyła wierszyk. 

  Dzieci były pod wrażeniem tej wizyty, najbardziej cieszyły się z możliwości współtworzenia wiersza.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Spotkanie z policjantami

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

   W poniedziałek 28 maja dzieci z grup: Misie, Biedronki, Żabki, Sówki i Jagódki  spotkały się W Bajkowym Domu z policjantami. Po części teoretycznej na której przedszkolaki w ciekawy i praktyczny sposób utrwaliły zasady prawidłowego poruszania się po ulicy, czekała na dzieci równie atrakcyjna część praktyczna. W drugiej części spotkania dzieci dowiedziały się jaki sprzęt jest potrzebny do wykonywania pracy policjanta, poznały różne akcesoria policyjne oraz mogły posiedzieć w policyjnym radiowozie oraz na motorze. 

        Bardzo dziękujemy panom policjantom za interesujące lekcje i poświęcony nam czas.

DZIEŃ MAMY I TATY

Dzień mamy i taty

 W dniach 22 i  24 maja w grupach: Misie, Biedronki,  Żabki, Sówki i Jagódki odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci w plenerze zaprezentowały przygotowane piosenki, wspólnie złożyły życzenia i wręczyły upominki, później zaprosiły rodziców do wspólnych zabaw przy muzyce. Dla rodziców została przygotowana niespodzianka, zostali poproszeni do wzięcia udziału w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy ,,Rzepka’’. Spontaniczne występy rodziców sprawiły dzieciom wiele radości. Uroczystości zakończyły się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców naszych przedszkolaków. 

 Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i udział w przygotowanych przez dzieci i nauczycielki uroczystościach.

Rozstrzygnięcie konkursu poetycko-plastycznego "Wszystko to Polska - Ojczyzna Nasza"

Rozstrzygnięcie Konkursu Poetycko – Plastycznego „Wszystko to Polska. Ojczyzna nasza”

Laureaci

1 miejsce – Róża Goźlińska – „Gdzie moja Polska?” – Niepubliczne Przedszkole „Bajkowy Dom” Jabłonna

2 miejsce – Grupa Biedronki – „Kim jestem?” – Przedszkole Gminne w  Jabłonnie

3 miejsce – Bartosz Kut – „Polska biało – czerwona” – Przedszkole Gminne w  Chotomowie

Wyróżnienie:

- „Nasza Polska” - Joanna Szmigiel, Gabriela Ostrowska – Przedszkole Gminne w  Chotomowie

- „Trudne pytania” Grupa Biedronki – Przedszkole Gminne w  Jabłonnie

- Natalia Justyniarska  „To moja Polska” – Przedszkole Gminne w  Chotomowie

ŻABKI I SÓWKI W ZOO

Żabki i Sówki w Zoo

ŻABKI I SÓWKI W ZOO

W dniu 10 maja dzieci z grup: Sówki i Żabki wybrały się na wycieczkę do warszawskiego Zoo. Przedszkolaki chciały jak najwięcej zobaczyć, więc dzielnie wędrowały alejkami ogrodu podziwiając wielorakie gatunki ptaków i zwierząt. Zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, oraz z radością poszukiwały ukrytych w cieniu zwierząt. 

Wycieczka do Zoo była dla dzieci wspaniałą okazją do wzbogacenia wiedzy na temat różnych gatunków zwierząt żyjących na całym świecie.

 

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Spotkanie z dietetykiem

 

Dziś mieliśmy okazję gościć w naszej sali dietetyka pana Łukasza Kotońskiego – tatę Filipa. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci z grupy Fasolek. Podczas spotkania dzieci  poznały  Piramidę  Zdrowego  Żywienia i  Aktywności Fizycznej, 

wysłuchały, co trzeba jeść aby być zdrowym. Pan Łukasz opowiedział o swojej pracy, która między innymi polega na prowadzeniu terapii dietetycznej, zachęcaniu do zmiany nawyków żywieniowych oraz szerzeniu wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej  i  wspomaganiu leczenia dietetycznego wielu chorób. W czasie spotkania mogliśmy też zobaczyć, jak działa waga do pomiaru masy ciała. Dziękujemy !

OPOWIEŚCI Z TECZKI PROFESORA KSIĄŻECZKI

Przedstawienie Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska pt.   „Opowieści z teczki profesora Książeczki”

OPOWIEŚCI Z TECZKI PROFESORA KSIĄŻECZKI

Rozpoczął się właśnie XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji Biblioteki przygotowały wiele niespodzianek i ciekawych spotkań. Dzieci z grupy Fasolek oraz Ananasków w dniu dzisiejszym (10 maja) wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 1        w której odbyło się przedstawienie Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska’ z Krakowa  pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki”. Spektakl był adresowany do dzieci z klas 0-I i miał na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenie najmłodszych do regularnego odwiedzania biblioteki oraz wypożyczania książek. 

Tytułowy Profesor Książeczka opowiadał dzieciom jak wielką moc ma wyobraźnia, którą kształtujemy dzięki czytaniu książek. Każda myśl w jego głowie przeradzała się w spotkanie z żywym bohaterem. W ten oto sposób dzieci poznały Kopciuszka, Czerwonego Kapturka i Misia Chrapisia.  Dzieci pomogły profesorowi odkryć, że bajki ukryte w jego teczce mogłyby trafić do wydawnictwa, a później na regały wielu bibliotek. Dzisiejszym spektaklem rozpoczęliśmy świętowanie XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas.

 

WIZYTA STARSZYCH KOLEGÓW

Wizyta starszych kolegów

WIZYTA STARSZYCH KOLEGÓW

To już kolejna atrakcja dzisiejszego dnia (11.05.2018). Do dzieci z grupy Ananasków i Fasolek zawitali  starsi koledzy z 3 klasy gimnazjum z prezentacją pt. „Prąd”. Nasi milusińscy  wysłuchali ciekawostek o prądzie, utrwalili sobie znajomość telefonów alarmowych oraz poznali sposoby udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym rażonych prądem. Dziękujemy.

POD POMNIKIEM BOCHATERÓW

Pod Pomnikiem Bohaterów

POD POMNIKIEM BOCHATERÓW

W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy Ananasków i Fasolek złożyły wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Walk o Niepodległość Polski 1939-1945 w Chotomowie.

SPOTKANIE Z PISARKĄ HANNĄ NIEWIADOMSKĄ

Spotkanie z autorką poezji dziecięcej Hanną Niewiadomską         

W ramach obchodów  XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dzieci z grupy Ananasków i Fasolek wybrały się dziś do Gminnego Centrum Kultury i Sportu  w Chotomowie  na spotkanie ze znaną autorką wierszy dla dzieci  panią Hanną Niewiadomską. 

Autorka przedstawiła książkę „Bajczytanki  Pani Hanki – część 4. Po spotkaniu dzieci mogły  zakupić 3 i 4 część książeczek oraz uzyskać pamiątkowy wpis autorki do książki. Wszyscy chętnie wysłuchali prezentowanych wierszyków. Dzieci tworzyły też rymy do wybranych utworów. Czas minął szybko w miłej atmosferze. Do zobaczenia !                       

 

UROCZYSTY APEL

W dniu 27 kwietnia dzieci z grupy Ananasków i Fasolek uczestniczyły w uroczystym apelu, przygotowanym przez uczniów 3 klasy gimnazjum z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

UROCZYSTY APEL

W dniu 27 kwietnia dzieci z grupy Ananasków i Fasolek uczestniczyły w uroczystym apelu, przygotowanym przez uczniów 3 klasy gimnazjum z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

DYŻUR WAKACYJNY

Dyżur wakacyjny

Szanowni Państwo

WSZYSTKIE INFORMACJE DOTYCZĄCE DYŻURU WAKACYJNEGO ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE "DLA RODZICÓW"

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Gminny konkurs recytatorski

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 25.04.2018 dziewczynki z grupy Ananasków i Fasolek wzięły udział w gminnym konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr.2 imienia Orła Białego w Chotomowie pt „Patriotyzm w sercu dziecka” Chętnych nie brakowało. Uczestnikami konkursu były przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum. Pola K. recytowała wiersz W. Bełzy pt. „Ziemia rodzinna” a Julka O. zaprezentowała wiersz pt. „ Modlitwa polskiej dziewczynki”. Po recytacjach wszystkich uczestników i obradach jury wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy oraz słodkie „co nie co” a laureaci nagrody.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO POD PATRONATEM WÓJTA GMINY JABŁONNA ORAZ OSP CHOTOMÓW „POŻAR, KRAKSA, NIEPOGODA STRAŻAK ZAWSZE RĘKĘ PODA”

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO POD PATRONATEM WÓJTA GMINY JABŁONNA ORAZ OSP CHOTOMÓW „POŻAR, KRAKSA, NIEPOGODA STRAŻAK ZAWSZE RĘKĘ PODA”

KATEGORIA 3-4 LATKI

I MIEJSCE – ALICJA LEPA – NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE ARTYSTYCZNO – SPORTOWE „KUŹNIA TALENTÓW”

II MIEJSCE – JULIA GRYCIUK – PRZEDSZKOLE GMINNE W JABŁONNIE,  OLGA NYC  - PRZEDSZKOLE GMINNE W JABŁONNIE

III MIEJSCE – MAJA MYDŁO

 

KATEGORIA 5-6 LATKI

I MIEJSCE – ZOFIA NOŻEWSKA – PRZEDSZKOLE GMINNE W CHOTOMOWIE

II MIEJSCE – DAWID JASKÓLSKI   - PRZEDSZKOLE GMINNE W JABŁONNIE

III MIEJSCE – KACPER JARYNIUK  - PRZEDSZKOLE GMINNE W JABŁONNIE

 

WYRÓŻNIENIA:

ADAM PACHULSKI - NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE „BAJKOWY DOM”

JOANNA SZMIGIEL -  PRZEDSZKOLE GMINNE W CHOTOMOWIE

ALEKSANDRA ZATORSKA- NIEPUBLICZNA SZKOŁA SAPERE AUDE RAJSZEW

SZYMON WIŚNIEWSKI - PRZEDSZKOLE GMINNE W JABŁONNIE

LENA ŁUKASZUK  - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W CHOTOMOWIE