WARSZTATY W POWIATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W REMBERTOWIE

„Poznaj Grzyby Unikniesz Zatrucia”

W środę 29 listopada  Jagódki oraz Sówki wyruszyły do Rembertowa na warsztaty pt. „Poznaj Grzyby Unikniesz Zatrucia” przygotowaną przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w m.st. Warszawa we współpracy  z Lasami Państwowymi. Dzieci obejrzały wystawę grzybów połączoną z warsztatami, podczas której babcia Kornelki opowiedziała na temat bezpiecznego grzybobrania oraz przekazała  elementarną wiedzę na temat prawidłowego zachowywania się w lesie. Dzieci poznały różne rodzaje grzybów i ich budowę oraz zasady rozpoznawania i zbierania grzybów kapeluszowych. Obejrzały również prezentacje multimedialną dotycząca grzybów jadalnych i trujących oraz zasad bezpiecznego grzybobrania. Dzieci  zdobyły również wiedzę na temat miejsc występowania kleszczy i zagrożeń związanych z ugryzieniem przez te pajęczaki. Podsumowaniem tej wspaniałej lekcji edukacyjnej było wykonywanie grzybów z plasteliny. Radość naszych przedszkolaków połączona z naturalną spontanicznością  wskazała nam odpowiedź, że kierunek naszej wyprawy do Rembertowa był „ strzałem w dziesiątkę”. Babci naszej Kornelki serdecznie dziękujemy.

 

Z WIZYTĄ W MUZEUM ZIEMI

Jagódki w muzeum ziemi

Jagódki 22 listopada, w ramach projektu badawczego „ Kamień” wybrały się do Muzeum Ziemi w Warszawie. W muzeum czekał na dzieci przewodnik z którym ruszyliśmy zwiedzać skarby ziemi. W trakcie tej niesamowitej podróży dzieci dowiedziały  się z jakich warstw jest zbudowana Ziemia. Miały  okazję zobaczyć wiele pięknych różnokolorowych minerałów, kryształów, skał i skamieniałości. Pani przewodnik opowiedziała nam również o bursztynach i ich powstaniu.                          

Różnorodność skał, kamieni i wyrobów przyciągała uwagę wszystkich. Jagódki obejrzały również  wystawę ssaków epoki lodowcowej. Dzieci z zaciekawieniem oglądały oryginalne okazy kości prehistorycznych zwierząt, takich jak: słoń leśny, mamut, nosorożec włochaty. To była ciekawa podróż rozwijająca zainteresowania naszą planetą.                          

WIZYTA PRACOWNIKA POWIATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ

Talerz pełen zdrowia

Jagódki gościły pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w m.st. Warszawie Babcia Kornelki  przeprowadziła warsztaty z Zasad Zdrowego Żywienia. Dzieci komponowały „Talerz zdrowia” na podstawie Piramidy Zdrowia. Jagódki zdobyły wiedzę na temat wartości odżywczych produktów oraz roli witamin  w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Poznały czynniki zagrażające  zdrowiu związane  z żywieniem (ograniczanie spożycia niektórych produktów tj. słodyczy, napojów gazowanych, itp. ). Babci naszej Kornelki serdecznie dziękujemy.

BĄDŹ BEZPIECZNY – WIZYTA POLICJANTÓW W PRZEDSZKOLU

WIZYTA POLICJANTÓW W GRUPIE BIEDRONKI

BĄDŹ BEZPIECZNY – WIZYTA POLICJANTÓW W PRZEDSZKOLU

W dniu 29.11 grupę Biedronki odwiedzili policjanci z Komendy Policji w Jabłonnie. Panowie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj. 997 i 112. Policjanci przypomnieli dzieciom o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Na zakończenie spotkania panowie policjanci obdarowali dzieci upominkami w postaci odblasków. Dzięki takim spotkaniom dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą się zwrócić o pomoc.

 

TEATRZYK PT. "TROSKLIWE MISIE"

TEATRZYK PT. "TROSKLIWE MISIE"

W poniedziałek 27 listopada dzieci z grup: ,,Sówki’’ i ,,Jagódki’’ wybrały się do GOK-u     w Chotomowie na przedstawienie pt.: ,,Troskliwe Misie’’ w wykonaniu aktorów Teatru Fantazja. Mottem wiodącym spektaklu była chęć niesienia pomocy przez główną bohaterkę Misię Tulisię. Nasze dzieci z radością brały czynny udział w przedstawieniu - podpowiadały misiom, pomagały w ,,czarowaniu’’ i śpiewały piosenki.

 

KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Zapraszamy do udziału w konkursie

Zacznij już dziś, czeka Cię dużo pracy!!!

Drodzy Rodzice, Rodzeństwo, Babcie, Dziadkowie, Ciocie i Wujkowie

Konkurs skierowany jest do dzieci i ich rodzin. a jego celem jest m.in. propagowanie pięknej tradycji szopkarstwa i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia oraz popularyzacja twórczości utalentowanych dzieci i dorosłych z naszej placówki. Poprzez ten konkurs chcemy, aby zwyczaj wykonywania szopek był nadal żywy w kolejnych pokoleniach.

Budowanie szopek w okresie Świąt Bożego Narodzenia to bardzo piękny i stary zwyczaj, dużo starszy niż ozdabiane choinki. Poprzez ten konkurs chcemy, aby zwyczaj wykonywania szopek był nadal żywy    w kolejnych pokoleniach.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Regulamin konkursu

TEMAT KONKURSU: Bożonarodzeniowa Szopka – kultywowanie Świąt Bożego Narodzenia

 Postanowienia ogólne:

Organizatorem konkursu jest Przedszkole Gminne w Chotomowie.

Celem konkursu jest:

• propagowanie pięknej tradycji szopkarstwa polskiego i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia;

• zachowanie tradycji budowania Szopek Bożonarodzeniowych;

• pobudzenie inwencji twórczej w zakresie inscenizacji szopek z wprowadzeniem akcentów regionalnych;

• rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych;

• ukształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Świąt Bożego Narodzenia;

Tematyka konkursu:

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – Szopki Bożonarodzeniowej.

Warunki konkursu:

• Prace konkursowe będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki;

• Prace konkursowe mają być wyłącznie pracami rodzinnymi - jedna szopka jedna nagroda;

• Każde dziecko  powinno dostarczyć jedną pracę przestrzenną wykonaną z dowolnego materiału;

• Konstrukcja szopki powinna być stabilna. Wszelkie elementy powinny być przymocowane w taki sposób, by się nie przesuwały;

• Pracę należy opatrzyć metryczką zawierającą dane: imię i nazwisko, nazwę grupy;

• Szopkę należy dostarczyć  do 19.12.2017 r. do wychowawców grupy;

• Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w dniu 21.12.2017;

 Ocena i nagrody

Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez organizatora.. Szopki będą oceniane według następujących kryteriów:

• ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu;

• opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów;

• wkład pracy, estetyka pracy;

• walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki);

Komisja Konkursowa: 

 Oceni szopki i przyznana trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej dla wykonawców najbardziej oryginalnych szopek.

 

Strona w przebudowie.

Witamy na stronie internetowej Gminnego Przedszkola w Chotomowie. Obecnie trwają prace nad zmianą i dostosowaniem witryny, wszystkich artykułów (zakładek) do Państwa potrzeb. Prosimy o cierpliwość.

Z poważaniem

Dyrektor – mgr Monika Bagińska

POWITANIE JESIENI W SÓWKACH

W tym roku ,,Sówki’’ z niecierpliwością czekały na panią Jesień, która wcześniej napisała do każdego dziecka specjalny list z prośbą o namalowanie swojego pomocnika jeża. W piątek 22 września tuż po objedzie dzieci powitały długo oczekiwanego gościa - panią Jesień, która przyszła z koszem darów i zaprosiła wszystkich do wspólnego śpiewania znanych piosenek: ,,Chodzi jesień po lesie’’, ,,Tańcowała jesień’’. Następnie dzieci wręczyły przepięknie narysowane lub wykonane z różnych materiałów jeże, a pani Jesień zadawała zagadki i rozdawała drobne upominki.

TEATRZYK "GUCIO ZACZAROWANY

 W dniu 19 września dzieci z naszego przedszkola oglądały ciekawą i pouczającą bajkę pod tytułem ,,Gucio zaczarowany’’. Aktorzy objazdowego teatru lalek Bajka z Nowego Sącza pokazali na przykładzie chłopca o imieniu Gucio problem lenistwa i niechęci do nauki. Przemieniony w muchę Gucio odkrywa, że każde stworzenie żyjące na Ziemi jest pożyteczne i wykonuje określoną pracę, nawet taki robak, który zajmuje się spulchnianiem ziemi. W malowniczej scenerii dworskiego ogrodu chłopiec spotyka różne stworzenia i dzięki nim poznaje wartość pracy, która nadaje życiu sens.

Nasze przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawienie, z chęcią udzielały odpowiedzi na zadawane pytania, a nawet głośno komentowały niektóre sceny.

 

 

 

WITAMY PO WAKACJACH

 Szanowni Państwo,

 Witamy po wakacjach.

 Zapraszamy dzieci od piątku 1 września.

 Wejście do sal grup Żyrafki i Fasolki znajduje się z drugiej strony przedszkola. Grupy te pracują w godz.7.12-17.00. W pozostałych godzinach dzieci wchodzą wejściem głównym.

 Prosimy o wyposażenie dzieci w kapcie, ubranie na zmianę, ręcznik.

Dodatkowo dzieci z grupy I – Misie i II – Żabki w śpiworek lub duży koc powleczony w powłokę, mały jasiek, piżamkę. Informację na temat wyprawki plastycznej przekażą Państwu wychowawczynie. Kuchnię przedszkolną planujemy uruchomić w pierwszych dniach września.

Na stanowisko intendenta zatrudniona została dietetyczka.

Informacje o nieobecności dziecka w przedszkolu należy podawać do godz. 18.00 dnia poprzedzającego poprzez:

• system i-przedszkole - zakładka obecności (należy zaznaczyć w kalendarzu nieobecność dziecka),

• telefonicznie: 22 772 20 02 w godz. 7.30-16.00,

• osobiście w sekretariacie przedszkola,

• mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W wyjątkowych sytuacjach prosimy o zgłaszanie nieobecności do godz. 7.30, w dniu którego nieobecność dotyczy poprzez system i-przedszkole lub mailowo.

W związku z zapytaniami rodziców informujemy, ze woda w przedszkolu pozbawiona jest bakterii z grupy coli, Escherichia coli i enterokoków (paciorkowców kałowych).

 

DYŻUR WAKACYJNY

od 03.07.2017r. do 21.07.2017r. Przedszkole Gminne w Jabłonnie

od 07.08.2017r. do 31.08.2017r. Przedszkole Gminne w Chotomowie

Zapisy na dyżur w dniach 29.05.2017r. – 09.06.2017r.

Wnioski do pobrania w sekretariacie przedszkola macierzystego.

Składanie wniosków w sekretariacie przedszkola dyżurującego.

 

do pobrania: wniosek do Przedszkola Gminnego w Chotomowie

 

Akademia Piłkarska Hattrik zaprasza na: Hattrikowe FUNino w Chotomowie

Akademia Piłkarska Hattrik zaprasza na: Hattrikowe FUNino w Chotomowie dzieci pięcioletnie (rok ur. 2011) i sześcioletnie (rok ur. 2010) z Przedszkola Gminnego w Chotomowie.

Planowany termin to 20 maja! Miejsce: boisko trawiaste przy SP ul. Partyzantów 124

W zależności od ilości dzieci harmonogram turnieju wygląda następująco:

– dla dzieci 5 i 6 – letnich planujemy rozpoczęcie o godz. 11.00 do 12.30

– dla dzieci z klas pierwszych planujemy rozpoczęcie o godz. 13.00 do 14.30

Udział w turnieju jest bezpłatny.

Jedynym warunkiem jest wcześniejsza rejestracja poprzez formularz:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf5FfueCbRnQeY716xoqdTyFweEmGjgv6efS2QohXamBvDYg/viewform

Co to jest Festiwal FUNinio? Więcej informacji w linku poniżej

https://pt.slideshare.net/PedMenCoach/funino-horst-wein-37781141/42?smtNoRedir=1

Zapisy do 12 maja 2017 r

W razie pytań prosimy o kontakt z trenerem Jakubem Dębcem nr telefonu 791366266

Pozdrawiamy Trenerzy AP Hattrik Warszawa

www.facebook.com/APHattrik
http://aphattrik.pl/

POWITANIE WOIOSNY

21.03.2017

 W dniu 21 marca wszystkie dzieci zebrały się, aby powitać Wiosnę. Z okazji tego radosnego święta nauczycielki z naszego przedszkola przygotowały inscenizację o tematyce pro-ekologicznej pt.: ,,Dziś witamy wiosnę w lesie’’. Na scenie wystąpiły leśne zwierzęta: zające, ptaszki, żaba, wiewiórka, biedronka, pszczółka i motylek uskarżające się na swój trudny los. Las w którym mieszkały został zdewastowany przez złych ludzi. Na szczęście w porę zjawiły się w nim dzieci i tuż przed nadejściem oczekiwanej pani Wiosny pozbierały i posegregowały śmieci.

Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawienie, którego intencją było wzbudzenie szacunku do przyrody.