WITAMY PO WAKACJACH

 Szanowni Państwo,

 Witamy po wakacjach.

 Zapraszamy dzieci od piątku 1 września.

 Wejście do sal grup Żyrafki i Fasolki znajduje się z drugiej strony przedszkola. Grupy te pracują w godz.7.12-17.00. W pozostałych godzinach dzieci wchodzą wejściem głównym.

 Prosimy o wyposażenie dzieci w kapcie, ubranie na zmianę, ręcznik.

Dodatkowo dzieci z grupy I – Misie i II – Żabki w śpiworek lub duży koc powleczony w powłokę, mały jasiek, piżamkę. Informację na temat wyprawki plastycznej przekażą Państwu wychowawczynie. Kuchnię przedszkolną planujemy uruchomić w pierwszych dniach września.

Na stanowisko intendenta zatrudniona została dietetyczka.

Informacje o nieobecności dziecka w przedszkolu należy podawać do godz. 18.00 dnia poprzedzającego poprzez:

• system i-przedszkole - zakładka obecności (należy zaznaczyć w kalendarzu nieobecność dziecka),

• telefonicznie: 22 772 20 02 w godz. 7.30-16.00,

• osobiście w sekretariacie przedszkola,

• mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W wyjątkowych sytuacjach prosimy o zgłaszanie nieobecności do godz. 7.30, w dniu którego nieobecność dotyczy poprzez system i-przedszkole lub mailowo.

W związku z zapytaniami rodziców informujemy, ze woda w przedszkolu pozbawiona jest bakterii z grupy coli, Escherichia coli i enterokoków (paciorkowców kałowych).

 

DYŻUR WAKACYJNY

od 03.07.2017r. do 21.07.2017r. Przedszkole Gminne w Jabłonnie

od 07.08.2017r. do 31.08.2017r. Przedszkole Gminne w Chotomowie

Zapisy na dyżur w dniach 29.05.2017r. – 09.06.2017r.

Wnioski do pobrania w sekretariacie przedszkola macierzystego.

Składanie wniosków w sekretariacie przedszkola dyżurującego.

 

do pobrania: wniosek do Przedszkola Gminnego w Chotomowie

 

Akademia Piłkarska Hattrik zaprasza na: Hattrikowe FUNino w Chotomowie

Akademia Piłkarska Hattrik zaprasza na: Hattrikowe FUNino w Chotomowie dzieci pięcioletnie (rok ur. 2011) i sześcioletnie (rok ur. 2010) z Przedszkola Gminnego w Chotomowie.

Planowany termin to 20 maja! Miejsce: boisko trawiaste przy SP ul. Partyzantów 124

W zależności od ilości dzieci harmonogram turnieju wygląda następująco:

– dla dzieci 5 i 6 – letnich planujemy rozpoczęcie o godz. 11.00 do 12.30

– dla dzieci z klas pierwszych planujemy rozpoczęcie o godz. 13.00 do 14.30

Udział w turnieju jest bezpłatny.

Jedynym warunkiem jest wcześniejsza rejestracja poprzez formularz:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf5FfueCbRnQeY716xoqdTyFweEmGjgv6efS2QohXamBvDYg/viewform

Co to jest Festiwal FUNinio? Więcej informacji w linku poniżej

https://pt.slideshare.net/PedMenCoach/funino-horst-wein-37781141/42?smtNoRedir=1

Zapisy do 12 maja 2017 r

W razie pytań prosimy o kontakt z trenerem Jakubem Dębcem nr telefonu 791366266

Pozdrawiamy Trenerzy AP Hattrik Warszawa

www.facebook.com/APHattrik
http://aphattrik.pl/

POWITANIE WOIOSNY

21.03.2017

 W dniu 21 marca wszystkie dzieci zebrały się, aby powitać Wiosnę. Z okazji tego radosnego święta nauczycielki z naszego przedszkola przygotowały inscenizację o tematyce pro-ekologicznej pt.: ,,Dziś witamy wiosnę w lesie’’. Na scenie wystąpiły leśne zwierzęta: zające, ptaszki, żaba, wiewiórka, biedronka, pszczółka i motylek uskarżające się na swój trudny los. Las w którym mieszkały został zdewastowany przez złych ludzi. Na szczęście w porę zjawiły się w nim dzieci i tuż przed nadejściem oczekiwanej pani Wiosny pozbierały i posegregowały śmieci.

Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawienie, którego intencją było wzbudzenie szacunku do przyrody.

 

PRZEDSZKOLAKI W KINIE

PRZEDSZKOLAKI W KINIE

 W dniu 9 lutego przedszkolaki ze wszystkich grup naszego przedszkola pojechały do Multikina w Warszawie na bajkę ,,Sing’’.

Podczas seansu dzieci przeniosły się w świat zamieszkany przez zwierzęta, poznały historię sympatycznego misia koali, który dzięki ciężkiej pracy swojego ojca mógł zostać właścicielem teatru. Kochający teatr miś borykał się z problemami finansowymi, aby wyjść z kryzysu postanowił zorganizować wielki konkurs. Do udziału w konkursie zgłosiło się wielu chętnych, dzieci miały okazję poznać mnóstwo ciekawych ,,osobowości’’ artystycznych dusz  i indywidualistów, którzy mieli swoje pragnienia, troski oraz problemy, jednak z całych sił walczyli o spełnienie swoich najskrytszych marzeń.

Naszym przedszkolakom najbardziej podobała się energetyczna muzyka zachęcająca do tańca i śpiewu.

Dziękujemy Mamie Filipa za miłe przyjęcie i organizację poczęstunku.

WYSTĘP DZIECI Z GRUPY „JEŻYKI” DLA CZŁONKÓW KLUBU SENIORA

W dniu 16 stycznia 2017 roku odwiedzili nasze przedszkole członkowie chotomowskiego Klubu Seniora. Dzieci z grupy „Jeżyki” zaprezentowały gościom bożonarodzeniowy program artystyczny pt. „W aniołkowie”, za który zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy jego uczestnicy wymienili się drobnymi upominkami i zapewnili zgodnie chęć dalszej współpracy i kolejnych spotkań.

BAL KARNAWAŁOWY

Okres karnawału, to czas zabaw i balów. W naszym przedszkolu odbył się również tak długo oczekiwany przez dzieci karnawałowy bal. Sala przedszkolna ozdobiona kolorowymi serpentynami i balonami wypełniła się niecodziennymi gośćmi. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech różnorodne  stroje karnawałowe. Na balu, obok księżniczek, spidermanów, wróżek pojawiły się piękne motylki, rycerze, piraci, policjanci, strażacy i wiele innych postaci z ulubionych bajek. Wszystkie dzieci zrobiły pamiątkowe zdjęcia w barwnym przebraniu. Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce, pląsy, korowody przy skocznych, znanych dzieciom utworach muzycznych. Wiele radości sprawiły dzieciom migające, kolorowe światełka oraz unoszące się nad ich głowami bańki mydlane. Radosny uśmiech na buźkach naszych milusińskich był najlepszym podsumowaniem tegorocznego balu. Do zobaczenia za rok !

 

WARSZTATY CERAMICZNE „CZAROWANIE W GLINIE”

W grudniowy czas w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ceramiczne „Czarowanie w glinie”. Naszym gościem była Pani Magda, pracująca w GCKiS w Chotomowie, która przybliżyła grupom: „Fasolek”, „Żyrafek” i „Ananasów” tajniki sztuki lepienia. Dzieci miały możliwość obserwowania i samodzielnego tworzenia naczyń na kole garncarskim. Czarowanie z gliny sprawiło dzieciom prawdziwą frajdę! Zajęcia okazały się bardzo twórczym doświadczeniem, świetną  zabawą, ale także doskonałym zajęciem terapeutycznym i relaksacyjnym. Ulepione dzbanki, miseczki i puchary dzieci zabrały na pamiątkę do domu.

 

ZWYCIĘZCY KONKURSU „NOŚ ŚWIATEŁKO ODBLASKOWE”

Z przyjemnością informujemy, że trzy dziewczynki z grupy „Fasolek”: Oliwia Tyszkiewicz, Amelia Szot, Malicka i Antonina Raczyńska zajęły I miejsce w konkursie plastycznym „Noś światełko odblaskowe” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Jabłonnie. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie projektu odblasku z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Głównym kryterium konkursu była pomysłowość i użyteczność. Fasolki wykonały odblaskową sowę wykorzystując do pracy płyty kompaktowe i świecącą tekturę.
Za udział w konkursie laureaci otrzymali: dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „ZACZAROWANY POCIĄG”

Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki z grupy „Fasolek” i „Żyrafek” zajęły II miejsce w konkursie literacko –plastycznym „Zaczarowany pociąg”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ilustracji przestrzennej wybranego utworu literackiego w formie wagonika w pociągu oraz ułożeniu hasła dotyczącego literatury dziecięcej lub zachęcającej do czytelnictwa. Nasi milusińscy z ochotą zabrali się do pracy. „Fasolki” wykonały ilustrację do bajki „Trzy świnki” a „Żyrafki” ilustrację bajki „Czerwony Kapturek”. Za udział w konkursie zwycięskie grupy otrzymały dyplomy oraz książki. Gratulujemy!

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

Za nami czas serdecznych spotkań przy choince, w gronie najbliższych – okres Bożego Narodzenia. Z tej okazji przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych przygotowały Jasełka dla Rodziców. Ten niezwykły nastrój podkreśliły świąteczne dekoracje w całym przedszkolu. Nasi mali artyści w strojach Aniołków, Śnieżynek, Skrzatów i Górali z przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkie przedstawienia zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolędy i pastorałki wprowadziły nas w tę wspaniałą, świąteczną atmosferę. Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt!     

 

KONKURS ANIOŁY, ANIOŁECZKI

Szanowni Rodzice i Drogie Przedszkolaki!

 

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia! Zapraszamy Was zatem do udziału w konkursie świątecznym „Anioły, aniołeczki”.

 

Regulamin konkursu tutaj.

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

W trzecim tygodniu listopada grupa „Jagódki” i „Jeżyki” poznawała zawody związane ze zdrowiem. Z tej okazji dzieci zaprosiły do przedszkola mamę Bartka i Oli, która jest pielęgniarką. Pani Kasia przyszła w pięknym, różowym stroju pielęgniarki. Opowiedziała przedszkolakom, na czym polega jej praca. Przyniosła różne akcesoria, których używają pielęgniarki: fartuchy, maseczki, strzykawki, rękawice. Dzieci mogły wykorzystać wszystkie te przedmioty do zabawy w gabinet pielęgniarki.

       Serdecznie dziękujemy mamie Bartka i Oli za interesujące spotkanie.