SPOTKANIE INFORMACYJNE - PRZEDSZKOLE GMINNE W CHOTOMOWIE

Spotkanie informacyjne – Przedszkole Gminne w Chotomowie

Po wykonaniu dodatkowych badań i pomiarów stanu technicznego budynku Przedszkola Gminnego przy ul. Żeligowskiego 27 w Chotomowie, Urząd Gminy Jabłonna podjął decyzję o wyłączeniu z użytkowania 3 sal (grup 1,2,3). Zajęcia przedszkolne obecnie odbywają się w pozostałych salach.

W związku z tym, zwracamy się z prośbą do wszystkich Rodziców dzieci uczęszczających do placówki o zapewnienie, o ile istnieje taka możliwość, innych form opieki w tym tygodniu (tj. do 16 lutego). Prośba o pozostawienie dzieci w domu podyktowana jest koniecznością wyłączenia części obiektu z użytkowania, a w związku z tym ze zmniejszeniem powierzchni użytkowej. Dzieci, które zostaną przyprowadzone do przedszkola, zostaną objęte opieką. 

Wszelkie dalsze informacje dotyczące placówki będą przekazywane przez oficjalne gminne kanały informacyjne oraz oficjalną stronę Gminnego Przedszkola w Chotomowie. Jednocześnie bardzo prosimy Państwa o obecność na spotkaniu informacyjnym poświęconym dalszemu funkcjonowaniu Przedszkola, które odbędzie się w czwartek 15 lutego o godzinie 19.15 w Domu Strażaka w Chotomowie. W trakcie spotkania przedstawimy Państwu proponowane lokalizacje, w których przedszkole będzie funkcjonowało tymczasowo do czerwca 2018 r. 

 

OGŁOSZENIE

Ogłoszenie

Szanowni Państwo,

w dniach 13-16.02.2018 z powodu prowadzenia dodatkowych pomiarów eksploatacyjnych dachu sale grup 1,2 oraz 3 zostają zamknięte. Jeżeli macie Państwo możliwość pozostawienia dzieci w domach, prosimy o nieprzyprowadzanie ich do Przedszkola - ułatwi nam to połączenie grup oraz rozmieszczenie dzieci w pozostałych salach. Przypominamy również o spotkaniu dotyczącym dalszych losów Przedszkola, które odbędzie się dn. 15.02.2018 r o godz. 19:15 w Domu Strażaka w Chotomowie. Obecni na nim będą przedstawiciele Rady Gminy oraz Urzędu Gminy w celu przedstawienia Państwu planów działania na najbliższe tygodnie, Zachęcamy do licznego przybycia na to spotkanie.

TEATRZYK - „PRZYGODY TECHNOLUDKA”

Przygody Technoludka

TEATRZYK - „PRZYGODY TECHNOLUDKA”

W dniu 07.02.2018 gościliśmy w naszym przedszkolu artystów z krakowskiej agencji Arkadia, którzy przyjechali do nas z przedstawieniem pt: „Przygody Technoludka”. Spektakl opowiadał o zwariowanym na punkcie elektronicznych gadżetów Technoludku, który telefon, tablet i inne wynalazki elektroniczne przedkładał nad kontakty z ludźmi. Kiedy znalazł się w lesie a jego elektronika przestała działać, stał bezradny     i nie wiedział , co ma ze sobą począć. Szczęśliwie na swojej drodze spotkał kogoś, kto umiał nawiązać nić przyjaźni i pomóc w nieszczęściu. A morał z tej przygody? Telefon jest ważny, ale najważniejszy w życiu jest drugi człowiek i żaden telefon, komputer czy tablet go nie zastąpią. Dziękujemy !

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W dniu 6 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tego dnia  we wszystkich grupach w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia o tym jak bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie. Dzieci dowiedziały się co to jest sieć internetowa, jakich zasad trzeba przestrzegać, aby z niej bezpiecznie korzystać, wykonały ciekawe prace plastyczne min. ,,Necio-robota’’, poznały stronę internetową www.necio.pl na której znajdują się piosenki, gry, animacje oraz porady dla rodziców i nauczycieli.  

W godzinach popołudniowych odbyły się spotkania z rodzicami przedszkolaków na których panie psycholog i pedagog przeprowadziły pogadanki o negatywnych skutkach nadmiernego korzystania z urządzeń mobilnych tj. smartfon, telefon, komputer i tablet. 

ZAPROSZENIE NA ZEBRANIE

Zebranie

Rada Rodziców zaprasza Rodziców i Pracowników naszego przedszkola na zebranie dotyczące dalszych losów Przedszkola Gminnego w Chotomowie. Zebranie odbędzie się 15 lutego 2018r.o godzinie 19.15 w Domu Strażaka w Chotomowie. Na zebranie zostali zaproszeni przedstawiciele Urzędu Gminy z Panem Wójtem na czele oraz Rada Gminy Jabłonna.

                                                             Z pozdrowieniami

         Rada Rodziców

DYŻUR WAKACYJNY

Dyżur wakacyjny

od  02.07.2018r. do 20.07.2018r. Przedszkole Gminne w Chotomowie

od 13.08.2018r. do 31.08.2018r. Przedszkole Gminne w Jabłonnie  

Dokumenty do pobrania od dnia 10.05.2018r. w sekretariacie i na stronie internetowej przedszkola.

 Zapisy na dyżur w dniach 20.05.2018r. – 05.06.2018r. 

Na dyżur obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Składanie wniosków w sekretariacie przedszkola dyżurującego.

PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Niesie się kolęda w świat

PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 1 lutego dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie: ,, Niesie się kolęda w świat’’, organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie. Dzieci w  miłej        i  życzliwej atmosferze zaśpiewały znane kolędy i pastorałki na dużej scenie. Pomimo ogromnych emocji, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności najlepiej jak potrafiły.

      Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 lata i 5-6 lat w podziale na solistów i zespoły. Ogłoszenie wyników wraz z Uroczystą Galą Wręczenia Nagród odbędzie się w piątek 2 lutego o godz. 17.00 w siedzibie Organizatora. 

Serdecznie zapraszamy Dzieci i Rodziców.

 

ZAJĘCIA NA TEMAT SMOGU

Smogowi mówimy nie.

ZAJĘCIA NA TEMAT SMOGU

Nauczycielki z naszego przedszkola przygotowały dla dzieci ze swoich grup zajęcia na temat smogu. Panie uświadomiły  dzieciom, że w powietrzu są niewidoczne, ale wciąż groźne dla naszego zdrowia zanieczyszczenia, co jest ich przyczyną oraz w jaki sposób możemy im zapobiegać i starać się przed nimi chronić.

BAL KARNAWAŁOWY

W tym roku bawiliśmy się w stylu brazylijskim.

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień    niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą    przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 29.01.2017r. w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną brazylijską muzyką. Dzieci świetnie się     bawiły uczestnicząc w zabawach wspólnie ze swoimi paniami. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm gorących brazylijskich rytmów. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.  Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.

POZNAJEMY AKTYWNE FORMY WYPOCZYNKU

Poznajemy aktywne formy wypocznku

W poniedziałek 8. I .2018r. ,,Sówki’’ gościły w swojej sali mamę oraz siostrę Mikołaja, które tuż przed feriami zgodziły się opowiedzieć dzieciom o różnych możliwościach aktywnego wypoczynku. Dzieci z uwagą słuchały ciekawostek na temat omawianych dyscyplin sportowych, zadawały pytania i z ochotą oglądały przyniesiony do przedszkola sprzęt min.: narty , narty biegowe, piłkę do rugby, skafander do nurkowania i inne. Mama Mikołaja przypomniała dzieciom o zaletach aktywnego wypoczynku. 

      Serdecznie dziękujemy mamie Mikołaja za to, że chciała podzielić się z dziećmi swoim hobby.

 

ZALECENIA DOTYCZĄCE WYJŚĆ W PRZYPADKU ZŁEJ JAKOŚCI POWIETRZA

Zalecenia dotyczące wyjść w przypadku złej jakości powietrza

Na terenie Przedszkola Gminnego w Chotomowie realizowane są zalecenia dotyczące ograniczania zajęć i aktywności na zewnątrz budynków w przypadku złej jakości powietrza. Przedszkolaki nie wychodzą na spacery. Unikamy długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni dla uniknięcia narażenia na podwyższone stężenia zanieczyszczeń. Wychowawcy przedszkolni mają obowiązek codziennej konsultacji planowanych wyjść na zewnątrz budynku z dyrektorem lub wicedyrektorem przedszkola.

Zastosowaliśmy się do ostrzeżeń I stopnia o złej jakości powietrza w województwie mazowieckim przesłanych do placówek oświatowych przez Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Gminy Jabłonna.

Jednocześnie Dyrektor lub Wicedyrektor stale śledzi stan powietrza poprzez stronę http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current oraz https://sojp.wios.warszawa.pl/

W czwartek, tj. 11.01.2018r. przeprowadzono  w każdej grupie przedszkolnej zajęcia mające na celu zwiększenie wiedzy na temat zanieczyszczenia powietrza, zarówno w wyniku kampanii edukacyjnej Wojewody Mazowieckiego „Odetchnij! Czyste mazowieckie” (pokazanie spotu edukacyjnego), jak również bieżącego wyjaśniania dzieciom braku wyjścia na powietrze. Mamy nadzieję, iż zajęcia takie zwiększą świadomość dzieci i rodziców, do podejmowania codziennych działań na rzecz walki z zanieczyszczeniami powietrza.

Dyrektor Przedszkola Gminnego w Chotomowie

Monika Bagińska

 

GODZINY PRACY SPECJALISTÓW

Godziny pracy specjalistów

Informujemy, że zajęcia ze specjalistami odbywają się w następujące dni: 

 

terapia pedagogiczna 

poniedziałek:8:00-14:30

wtorek: 8:00-14:30 

czwartek: 8:00-13:30

 

terapia psychologiczna 

poniedziałek: 14:30-17:30 

wtorek: 13:30-17:30 

czwartek: 11:30-16:00 

 

terapia logopedyczna 

środa: 8:00-14:30 

piątek: 8:00-14:30

OGŁOSZENIE

Planowane osuszanie, odgrzybianie i ozonowanie pomieszczeń przedszkolnych

W związku z planowanym osuszaniem, odgrzybianiem i ozonowaniem pomieszczeń przedszkolnych w dniach 22 – 24 stycznia 2018 przedszkole będzie nieczynne.

Prosimy o zapewnienie dzieciom opieki w tych dniach.

KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ ROZSTRZYGNIĘTY

 Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty.

Twórcy zaskoczyli nas pomysłowością oraz rodzajami materiałów użytych do wykonania szopek, więc  Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania w wybraniu tych „naj”. Po obejrzeniu i ocenie wszystkich prac dostarczonych przez uczestników konkursu, stosując kryteria oceny zawarte w regulaminie,komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 W kategorii 3-4 lat

1 miejsce: Tosia gr. „Biedronki”

2 miejsce: Pawełek gr. „Biedronki”

3 miejsce: Klaudia gr. „Biedronki”

Wyróżnienia: Oliwier gr. „Biedronki”, Mikołaj gr. „Biedronki”, Zosia gr. „Biedronki”

W kategorii 5-6 lat 

1 miejsce: Ania gr. „Ananasy”

2 miejsce: Franek gr. „Sówki”

3 miejsce: Ludwik gr. „Sówki”

Wyróżnienia: Mariusz gr. „Ananasy”, Łukasz gr. „Ananasy”, Zosia gr. „Jagódki”, Zosia gr. „Sówki”, Karol Zosia gr. „Sówki”,

 

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za kultywowanie tradycji budowania szopek Bożonarodzeniowych. 

ZABAWA Z MIKOŁAJEM

Zabawa z Mikołajem

ZABAWA Z MIKOŁAJEM

Nadszedł wreszcie wyczekiwany przez dzieci dzień – odwiedziny Św. Mikołaja. Niezwykły gość z dalekiego kraju pojawił się w naszych progach w towarzystwie sympatycznych Elfów. Wizyta Św. Mikołaja i jego pomocników dostarczyła przedszkolakom wielu niezapomnianych przeżyć i radości. Po  zabawach, piosenkach, tańcach i korowodach przyszedł czas na prezenty. Św. Mikołaj każdemu osobiście wręczył upominek. Dzieci również obdarowały naszego gościa własnoręcznie wykonanymi rysunkami. Wspólnie spędzony czas minął bardzo szybko w serdecznej atmosferze. Dziękujemy Św. Mikołaju. Do zobaczenia za rok !